Vikipedist on Vikipeedia aktiivne kaasautor ja/või selle sõsarprojektide kaastööline.
Peaaegu kõik vikipedistid on vabatahtlikud, kuid vaba võrguentsüklopeedia kasvades ja sõsarprojektide arenedes on tekkinud ka mõned Vikipeediaga seotud tasulised ametikohad. Näiteks Wikimedia Foundationi kohalikud haruorganisatsioonid võivad palgata töötajaid, kes veavad Vikipeediaga seotud projekte või koordineerivad valdkondi ning koostööprojekte. Mitmed teadus- ning mäluasutused peavad enda juures vikiresidente ehk majavikipediste, kelle ülesandeks on Vikipeediaga seotud tegevuste ja projektide elluviimine. Samas viitab termin "vikipedist" siiski inimesele, kes panustab Vikipeediasse oma vabast ajast ja mitte töökohustuste või seoste tõttu mõne Wikimedia organisatsiooniga. Näiteks ei nimetata Wikimedia Foundationi tegevjuhti või töötajaid tavaliselt vikipedistideks.
Paljud vikipedistid pole avalikkusele teada, sest kaasautorid kasutavad sageli kasutajatunnusena pseudonüüme. Teatavais riikides tegutsedes võib pseudonüümi kasutamine olla ka viis oma ohutuse tagamiseks. Lisaks sellele võib Vikipeediasse kirjutada ilma kasutajakontot üldse omamata ehk vikiterminoloogias "anonüümselt".
Maailma esimesteks vikipedistideks võib nimetada Jimmy Walesi ja Larry Sangerit. Samas olid ka juba Vikipeedia päris alguse juures mitmed teised kaastöölised (nt Magnus Manske), kes aitasid oluliselt kujundada seda, kuidas see internetientsüklopeedia arenema hakkas[1].